MUUSIKALIÕPETAJA JA LOOMINGULINE JUHT

MUUSIKALIÕPETAJA JA LOOMINGULINE JUHT

Hanna-Liina Võsa on tunnustatud muusikalilaulja ja näitleja, keda Los Angeles Times on nimetanud suure tulevikuga hõbehäälseks lauljatariks. Ta on 2001. aastal lõpetanud Ameerika Muusikali- ja Draamaakadeemia (AMDA) New Yorgis ning 2017. aastal New School Ülikooli BFA Muusikateatri erialal.

Võsa repertuaari kuuluvad arvukad pearollid nii Eestis kui mujal etendunud klassikalistes muusikalides, kuid veelgi erilisemaks peab ta rollide loomist uudislavastustele. Olulisemaks rolliks siiski peab Hanna-Liina Sandy osatäitmist muusikali “Grease” Põhja-Ameerika ning Aasia turneel andes selle etendusega aastatel 2002-2004 ja 2006 kokku üle 600 etenduse. 

2010. aastal tegi Hanna-Liina Võsa külalisnäitlejana oma teledebüüdi USA tuntud telesarjas “Law and Order, SVU”(dir. David Platt) mängides vastamisi Sharon Stone’iga ning dubleerinud Elsa rolli animatsioonis „Lumekuninganna ja Igavene Talv“ ja Gabi rolli „RIO 2“s.  

Austusest ja armastusest erinevate muusikažanrite vastu annavad tunnistust Hanna-Liina Võsalt ilmunud 4 sooloplaati: “Premiere” (2004, koostöös XXI Sajandi Orkestriga),  “Pimedas on valge” (2010, koostöös keelpillikvarteti Prezioso ja jazz trioga Marti Tärni juhtimisel), „Särav Vaikus“ (2013 koos Kristjan Randalu ning keelpillikvartetiga Prezioso) ning lastele suunatud „Miki Merehädas“ (2015).


NÄITLEMISE ÕPETAJA

NÄITLEMISE ÕPETAJA

Kersti Heinloo. Näitlejanna ja ema. Õpetaja ja õpilane. 
Hetkel püüab kõigi oma kohustuste kõrvalt (Draamateater, 2 poega) jõuda ka magistrikraadinifüüsilise teatri alal Eesti Muusika - ja Teatriakadeemias. Peab ülioluliseks enesetäiendamist ja oma kogemuste jagamist, ning õnneliku juhuse soovil on sügisest seotud ka Hanna-Liina Võsa Muusikakooliga.


TEATRITANTSUÕPETAJA

TEATRITANTSUÕPETAJA

Märt Agu on tantsuõpetaja ja koreograaf. Kes õpib ise oma õpilastelt iga päev mida neile homme õpetada. Armastab üle kõige siin maailmas tantsimist ja oma koeri, keda tal on täna lausa 3. Teeb tantsupidusid, teatrit ja nalja. Kui igav hakkab, siis reisib maailmas ringi, muidu aga õpetab tantsu.

LAULUÕPETAJA

LAULUÕPETAJA

Lauluõpetaja Kelli Uustani

Õppis Tallinna 21.Keskkoolis muusika eriklassis, õp. Lydia Rahula juures, G.Otsa nim. Muusikakoolis ja Muusikaakadeemias. 2003 a. lõpetas Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia muusikateatri eriala magistriprogrammi. Otsa koolist alates on kirjutanud ise muusikat ja tekste- suurimaks saavutuseks ehk 2 aastat järjest, 1991 ja 1992 a. võidetud U. Naissoo nim. noorte heliloojate konkursi Grand Prix ja heliloojate konkursi Via Baltica 3. koht Riias 1993 aastal. 

Laulutekste on Kelli kirjutanud mitmetele nimekatele eesti artistidele ja tõlkinud inglise keelde Ardo Ran Varrese ja Toomas Suumani muusikali Arabella ja Taaniel. Mahukamateks tõlketöödeks eesti keelde on muusikali Chess tõlge koos Mart Sanderiga ja muusikalide Sugar ja High School Musical'i laulude tõlge. Kellil on seljataga pikk koostöö Mart Sanderi ja Bel Etage orkestriga, kellega on ilmunud 4 plaati- Five Fifteen (anti välja Inglismaal ja kuulutati 2006.a. jaanuaris Londoni päevalehe Evening Standardi poolt nädala jazzalbumiks), Nüüd Lendame!, The Fink Album, ja saksakeelne Deutsche Swingmusik 1939-1945. 2007 valmis ka Bel Etage DVD kahe kontserdi ja ühe saksakeelse lühifilmiga. 

Kelli on mänginud väga mitmetes muusikalides ja draamaetendustes nii Eestis kui Inglismaal- Väike õuduste pood (Eesti Draamateater), Vampiirid, No, no Nanette, Hüljatud, Oliver, Hull Sinu Järele, Georg, Pipi Pikksukk (Smithbridge Production), Grease, Romeo ja Julia ning Shrek (Eesti Riiklik Nukuteater)  Chicago (Comedy Productions), The Bakers Wife, The importance of being Ernest, The Promise (London, RAM),  PipiNukiPuhh ja Mees La Manchast (RO Estonia). Üks tipphetki Londoni õpingute ajal oli laulda tausta Sir Elton Johnile tema heategevuskontserdil Covent Gardenis 2002 dets. 

Kelli on bigbandí GLAMBAND asutajaliige ja solist. Koos Aivar Vassiljevi Acoustic Bandiga on tal ilmunud autoriplaat "Kuni Pöördub Tuul. " Kõige viimane CD/DVD "Eternally" on aga kontsertlindistus Charlie Chaplini loomingust koos Marko Matvere ja Swing'n Joy Orchestraga. Juba kolmandat aastat korraldab ta koos Aivar Vassiljeviga ka rahvusvahelist Viimsi Happy Jazz festivali. 

 

TEATRI- JA JAZZTANTSU ÕPETAJA

TEATRI- JA JAZZTANTSU ÕPETAJA

Tansija ja tantsupedagoog Kristin Murula on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia eriala ning hiljem koolitanud end New Yorgis teatritantsu vallas ning mitmetes Euroopa linnades jazztantsu alal. 

Kristin on osalenud tantsijana pea kõikides muusikalides, mis Eestis lavastatud on - alates "Vampiiride Tants", "Miss Saigon", "Chicago" jpt. kui ka loonud koreograafiat mitmetele muusikalidele ja teatrietendustele üle Eesti. Ta on teinud kaasa teleprojektides nii Eestis kui väljaspool, nende seas Eesti Otsib Superstaari, Laululahing, Perepidu, Tähed Jääl jne.,  seadnud tantse ja lavastanud show'sid kruiisilaevadele ning eriprojektide tarvis.

Selle kõigega paralleelselt on ta treeninud Eesti muusikaliartiste, Tallinna Ülikooli, Tallinna Balletikooli ja Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli tudengeid ning andnud workshopide seeria Estonia teatri balletitrupile. Lisaks on Kristin osalenud ka mitmetes reklaamides, muusikavideotes ja filmides, millest viimane linastub 2017 sügisel. 


KOOLI JUHATAJA JA KLAVERIÕPETAJA

KOOLI JUHATAJA JA KLAVERIÕPETAJA

Katre Kõrts  on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia klaveriõpetaja ja klaverisaatja erialal 1995.a, sama eriala lõpetanud H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis 1991 a. (cum laude). 

1997-2002 töötas teatris "Vanemuine" ooperi-, opereti-, ja muusikalikontsertmeistrina ja Eesti Muusikaakadeemia Tartu filiaali üldklaveri lektorina. Erialaselt täiendanud enda korduvalt Itaalias ja õppinud 2001-2002 Latina Konservatooriumis (Itaalia) ooperikontsertmeistri erialal. 

1991-1997 töötanud klaveriõpetajana Keila Muusikakoolis. 2007-2012 töötas Rocca al Mare Muusikakoolis ja Arsise Kellade Koolis klaveriõpetajana. 2007-2015 töötas Gustav Adolfi Muusikakoolis klaveriõpetajana, tegev- ja õppejuhina 2012.a.-2015.a. Alates 2007.a. töötab Tallinna Ülikoolis klaveriõpetuse lektorina.

Alates 2012. a suvest korraldab ja viib läbi Rannapungerja Muusikalaagreid.


LAULUSTUUDIO JUHENDAJA

LAULUSTUUDIO JUHENDAJA

Sopran Maria Listra lõpetas 2008. aastal Londoni Chigwell School'i, mis on spetsialiseerunud muusika, draama ja kunstide õpetusele. Edasi jätkas ta õpinguid University of Londonis, kus lõpetas 2011. aastal teatri- ja draamaõppe eriala Royal Holloway kolledžis. Muusikaõpinguid alustas Maria 5-aastasena klaveri erialal Nõmme Muusikakoolis ning laulmist oma ema laulustuudios. Aastal 2000 ilmus esimene sooloplaat „Anno Domini” ning aasta hiljem esimene muusikal, "Hüljatud", kus ta laulis väikese Cosette'i osa. 

Maria on üles astunud arvukates ooperi- ja muusikalilavastustes, W.A.Mozart "Võluflööt" (2007), J. Massenet "Tuhkatriinu" (2008), F.Wildhorn "Jekyll ja Hyde" (2009), S.Sondheim "Into the Woods" (2010), W.A. Mozart "Figaro pulm" (2011). Aastal 2014 lisandus Christine'i roll A.L.Webberi "Ooperifantoomis" Vanemuise teatris.

Aastatel 2005-2011 oli Maria juhendajaks ja abidirigendiks Liivi Listra laulustuudio suvises õppetegevuses. Samuti toimusid Londonis ooperitunnid noortele Opera Holloway kompaniiga (2010-2012). 

Maria sooloesinemised, iga-aastased kontserttuurid ja koolikontserdid on viinud teda üle terve Eesti. Aastal 2015. alustas ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias laulu erialal, Heli Veskuse klassis.


TANTSUÕPETAJA

TANTSUÕPETAJA

Kertu Raja on “lavalaudadel suureks kasvanud.” Alustas Kaari Sillamaa Lasteteatris 7-aastasena ning on selle aja jooksul mänginud mitmeid rolle erinevates muusikalides ja draamatükkides. Kertu on üles astunud nii kodumaistel kui ka rahvusvahelistel lavadel, seriaalides ja filmides.

Aastal 2011 pälvis Kertu Ülevabariigilise Noorte muusikateatrite „Noor koreograafi“ tiitli, aastal 2012 pärjati Kertu „Noore Kultuuritegija“ tiitliga. 2016.a. pärjati Kertu "Miss Talent" tiitliga Hiinas.

Hetkel õpib Kertu Tallinna Ülikoolis pedagoogikat ning lisaks õppimisele ja õpetamisele on tal käis ka režissööri töö. Valmimas noorte tantsufilm "Teekond tundmatusse.“

Kertu põhimotoks on: „The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return.“ *Toulouse-Lautrec (*"Suurim asi, mida elus õppida on armastada ja olla armastatud")

STEPPTANTSUÕPETAJA

STEPPTANTSUÕPETAJA

Allar Valge jõudis tantsutundidesse 4-aastaselt ning on põhiliselt tegelenud sving- ja stepptantsuga. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia eriala bakalaureuse õpingud ja teinud kaasa Rahvusteater Estonia lavastustes "Lendav hollandlane" ning "Viiuldaja katusel". 

Stepptantsu alal on Allar end korduvalt täiendanud nimekas laagris Herräng Dance Camp, kus näiteks Chester Whitmore, Joseph ja Josette Wiggan ning Thomas Waddelton oma teadmisi edastavad. Muusikal sobivas stiilis steppimine pakub endiselt mõnusa väljakutse, millest aitab üle pidev dialoog õpilastega.

HÄÄLESEADJA

HÄÄLESEADJA

Zoja Hertz on tunnustatud hääleseadja ja lauluõpetaja. Ta on palju aastaid töötanud muusikateatris ja välja toonud ligi 70 muusikalavastust, nendest 18 on muusikalid. Viimased 10 aastat on tegutsenud peamiselt vocal coachina. Zoja on seadnud häält H.Surva poistekooris, ja töötanud tunnustatud solistidega : Jassi Zahharov, Birgit, Lenna, Tanja, Grete Paia, Taukar, Ikevald Rannap jne. 

NÄITLEMISEÕPETAJA

NÄITLEMISEÕPETAJA

Reeda Toots on vabakutseline lavastaja ja koorijuht. On lõpetanud 1984.a. TRK lavakunstikateedri näitleja erialal ja 2014.a. EMTA teatripedagoogika MA. 

Olnud 2000-2009 Nukuteatri Noortestuudio juht. 
On NUKU koori looja ja dirigent ning kammernaiskoor Lu dirigent.

muusikalikooli (1) (1).jpg

Mari Visnapuu lõpetas Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia magistriõppe klaveri interpretatsiooni erialal Lauri Väinmaa juures aastal 2016, kõrvalerialaks instrumentaalpedagoogika.

Hetkel kestavad õpingud samas koolis vokaalkammermuusika/saateklassi magistrantuuris prof Helin Kapteni juuures.

Eelnev taust on seotud Tartuga -  Miina Härma Gümnaasium, Heino Elleri nimeline Muusikakool (õp Pille Taniloo) ning Tartu 1. Muusikakool (õp Eve Tamra).

Kontsertmeistrina on ta töötanud Tartu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, klaveriõpetajana Viimsi Muusikakoolis ning Musamari Koorikoolis, kus jätkab senini. 

KLASSIKALISE TANTSU ÕPETAJA

KLASSIKALISE TANTSU ÕPETAJA

Balletiõpetaja Hedi Pundonen on lõpetanud Tallinna Balletikooli 1992. aastal ja töötanud Rahvusooperis Estonia 20 aastat balletiartistina, kus on teinud nii suuremaid kui väiksemaid soolorolle. 

2013. aastast töötab ta Estonia Ooperiteatri poolel lauljate ja tantsijate liikumisjuhi-repetiitorina. Hedi osaleb aktiivselt erinevates teatriprojektides ning assisteerib uute muusikalavastuste koreograafe. 

Hedi ütleb, " Tantsimine ja laval esinemine on kaasahaarav ja kõikvõimas tunne. See on elevus, mis hoiab sind erksana ja õnnelikuna! Soovin seda emotsiooni edasi anda kõikidele oma tulevastele, armsatele õpilastele!" 

KLAVERIÕPETAJA

KLAVERIÕPETAJA

Eike Sild-Neeme alustas klaveriõpinguid 1983 a. Tallinna Muusikakeskkoolis, mille lõpetas aastal 1995 (õp I.Floss ning dots L. Semper). Õpingute ajal osales ta edukalt paljudel meistrikursustel ning konkurssidel, nagu näiteks: rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil “Virtuosi per musica di pianoforte” 1989. a Tšehhis, Usti nad Labemis; Vabariiklikul noorte pianistide konkursil 1991. a Tartus, I preemia; rahvusvahelisel Maria Canals’i nimelisel konkursil 1993. a Barcelonas.

Alates aastast 1995 asus Eike õppima Eesti Muusika-ja Teatriakadeemiasse ning lõpetas 2003. aastal sealse magistratuuri interpretatsioonipedagoogika erialal (prof P. Lassmann). Lisaks sellele on Eike ennast aastatel 1996-1998 täiendanud Šveitsis, Zürichi Muusikakõrgkoolis prof H. Francesch’i juhendamisel. 2001. aastast kuni tänaseni töötab Eike Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri-,  ning üldklaveripedagoogina ning aastast 2000 kuni tänaseni Gustav Adolfi Muusikakoolis klaveriõpetajana. Tema õpilased on osalenud mitmetel konkurssidel nii Eestis kui välismaal.